DPDgroup a Geis sa dohodli na prevzatí balíkových služieb v Českej republike a na Slovensku

5.11.2019

Skupina Geis predáva svoje spoločnosti zamerané na prepravu balíkov v Českej republike a na Slovensku spoločnosti DPDgroup. Predaj podlieha schváleniu protimonopolných autorít.

Skupina Geis predáva svoje spoločnosti zamerané na prepravu balíkov v Českej republike a na Slovensku spoločnosti DPDgroup. Predaj podlieha schváleniu protimonopolných autorít. DPDgroup posilňuje svoje zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. Geis Parcel CZ s.r.o. (Česká republika) a Geis Parcel SK s.r.o. (Slovensko) patria medzi najväčších poskytovateľov balíkových služieb vo svojich krajinách a mnoho rokov pôsobia so ziskom. „Chceme naďalej rozvíjať naše aktivity na rýchlorastúcom trhu doručovacích služieb tak, aby sme mohli poskytovať ešte lepšiu podporu pre rast našich zákazníkov,“ vysvetľuje Peter Pavuk, generálny riaditeľ DPD SK. „Sme radi, že sme uzavreli dohodu so spoločnosťou Geis.“

Geis v strednej Európe posilňuje hlavnú oblasť svojho podnikania
Táto transakcia je tiež strategickým krokom pre skupinu Geis: „Po tom, ako sme boli viac ako 25 rokov úspešnou súčasťou rozvoja trhu balíkových služieb v Čechách a na Slovensku, je teraz čas presunúť naše balíkové aktivity na špecializovanú spoločnosť s európskym pokrytím,“ hovoria Hans-Georg Geis and Wolfgang Geis, majitelia skupiny Geis. "V budúcnosti sa chceme sústrediť na naše tradičné hlavné oblasti podnikania v segmente špedičných služieb, zmluvnej logistiky, leteckej a námornej nákladnej dopravy a naďalej rozvíjať naše silné postavenie na trhu v strednej Európe." V Českej republike a na Slovensku je skupina Geis lídrom na trhu paletových a kusových zásielok a je tiež popredným poskytovateľom skladových logistických služieb. Balíkové služby v súčasnosti tvoria štvrtinu celkového obratu skupiny Geis v Českej republike a na Slovensku a 6 percent celkového obratu skupiny Geis. V tejto oblasti bude Geis v budúcnosti úzko spolupracovať s DPD.

Fotogaléria

Ďalšie správy

Všetky aktuality