Čitateľský maratón opäť posledný májový štvrtok

15.5.2019

30.mája 2019

Akokoľvek sa stále hovorí o tom, že veľa nečítame, nie je to zase s nami až také zlé. Takmer 50 percent ľudí totiž prečíta minimálne sedem kníh za rok, čo pri dnešných pracovných a iných povinnostiach nie je zase tak málo. Naviac je 97 percent ľudí presvedčených, že čítanie je kľúčové pre vzdelanie „Úlohou nás, dospelých, je ísť príkladom v čítaní deťom a presvedčit ich, že príbeh zložený z písmeniek má svoje kúzlo. Poskytuje nám priestor pre vlastnú fantáziu a predstavivosť, učí rozlišovať medzi dobrom a zlom a vzbudzuje emócie,“ hovorí Naďa Bohinská, projektová manažérka slovenského Geisu.

A práve preto Geis dlhodobo spolupracuje s Linkou detskej istoty na projekte Čítajme si!, ktorý sa tento rok uskutoční už po dvanástykrát. Celý týždeň pred maratónom kuriéri v uniformách so žltou kockou doručujú potrebné materiály, aby všetko mohlo včas vypuknúť. A to sa stane presne 30.mája 2019 od 9 hodiny a čítať sa bude vo všetkých školách, v škôlkach, v knižniciach a všade tam, kde pani učitelky prihlásili deti do tohto tradičného projektu.

„My v Geis budeme čítať tiež, pretože sa radi reálne zúčastníme. Preto sme pripravili aj v našej centrále „požičovňu kníh“. Je to zbierka kníh, ktoré doniesli kolegovia a práve v tento deň sa môžu krátkym čítaním všetci zapojiť,“ povedala Naďa Bohinská a pripomenula, že cieľom tejto najväčšje čitateľskej akcie v republike je poskytnúť deťom zážitok zo zdieľania fantastických príbehov a ukázať im, že dobrodružstvá sa dajú zažiť nielen na internete a na sociálnych sieťach, ale tiež nad knižnými stránkami. „Medzi tohtoročnými doporučenými titulmi je mojim favoritom Tatko za mrežami od Davida Walliamsa. Jeho príbehy nás učia, že vlastná rodina je pre nás vždy to najlepšie, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať,“ dodává Naďa Bohinská.

Fotogaléria

Ďalšie správy

Všetky aktuality