Geis PL najnovšie v DC Grodzisk Mazowiecki

30.7.2019

Aktuálne modernizuje a sťahuje distribučné terminály v Bydgoszczi a Štetíne a v 4Q roka začne prevádzku cross-dockový terminál v distribučnom parku Grodzisk Mazowiecki v blízkosti Varšavy.

Skupina Geis intenzívne rozvíja na poľskom trhu svoje aktivity v oblasti komplexných logistických služieb. V súčasnej dobe zamestnáva približne 500 odborníkov v 25 pobočkách a špecializovaných logistických pracoviskách. Aby mohla skupina vyhovieť čoraz vyššiemu počtu zákazníkov a zároveň kontinuálne zlepšovať kvalitu služieb, presúva svoje pobočky do moderných a z hľadiska rozvoja svojej prepravnej siete príhodných lokalít.

Aktuálne modernizuje a sťahuje distribučné terminály v Bydgoszczi a Štetíne a v 4Q roka začne prevádzku cross-dockový terminál v distribučnom parku Grodzisk Mazowiecki v blízkosti Varšavy.

„Distribučný park Grodzisk Mazowiecki spĺňa naše požiadavky nielen z hľadiska štandardov skladových priestorov, ale aj vďaka vhodnému kancelárskemu zázemiu pre našich zamestnancov z administratívnych oddelení. Vhodné umiestnenie centra zaručuje vynikajúce podmienky pre ďalšiu expanziu na trhu. Umožní nám zvýšiť počet objednávok spracovaných vo varšavskom regióne
až o 50 %, “
hovorí Adam Kwiatkowski, konateľ Geis PL.

Na základe podpísanej zmluvy bude skupina Geis využívať 4053 m2 skladových priestorov a 912 m2  administratívneho zázemia. K dispozícii je až 41 nákladových brán a optimálny cross-dockový sklad.

„Som rád, že nám Geis dôveroval, keď hľadal priestor pre varšavskú pobočku spoločnosti. Som presvedčený, že prenajaté zariadenie poskytne vynikajúce podmienky tak z prevádzkového hľadiska, tak z hľadiska zázemia pre zamestnancov a hostí skupiny Geis, “ hovorí Tomasz Gnich, hlavný konzultant oddelenia priemyslu a logistiky BNP Paribas Real Estate Poland, spoločnosti, ktorá prenájom areálu pre skupinu Geis zabezpečovala.

Distribučný park Grodzisk sa nachádza v blízkosti diaľnice A2 spájajúcej Varšavu s Berlínom. Komplex sa skladá z dvoch skladových a kancelárskych budov o celkovej rozlohe 29 112 m2 . Súčasťou parku je platforma „cross dock“ a štandardný sklad s výškou 10,5 m. Vlastníkom areálu je firma Hines Polska, ktorá zároveň pôsobí ako správca aktív a správca nehnuteľností.

„Teší nás, že môžeme medzi nájomníkmi privítať nový subjekt, ktorý sa v odvetví TSL tak rozvíja. Geis si okrem skladu prenajíma tiež významnú časť kancelárskych priestorov. Umiestnenie skladu a jeho dostupnosť verejnými dopravnými prostriedkami prináša nájomcovi dobrú šancu na získanie zodpovedajúcich ľudských zdrojov aj v tomto, pre pracovný trh problematickom období,“ uviedla Katarzyna Żbikowska, manažérka leasingu, Hines Polska.

Fotogaléria

Ďalšie správy

Všetky aktuality