Aktuálne

 • 27.3. Španielsko: Podobne ako v Taliansku aj španielska vláda rozhodla o dočasnom uzatvorení firiem, ktorých prevádzka nie je „nutná na chod štátu“. Naše exportné linky zostávajú zatiaľ v prevádzke. Zásielky prijímame do prepravy len v prípade, že odosielateľ má istotu a overenú informáciu, že príjemca zásielku prevezme. V opačnom prípade sme nútení zásielku vrátiť na náklady odosielateľa.
  Zoznam odvetví, ktoré môžu zostať v prevádzke, nájdete na posledných dvoch stranách (dostupné len v španielskom jazyku). 
 • 27.3. . Karanténa v obciach Litovel a Uničov, bola dnes zrušená. Preprava prebieha opäť v normálnom režime. 
 • 27.3. 

  Všetky naše exportné linky momentálne odchádzajú včas. Upozorňujeme vás, že z dôvodu globálnych obmedzení a situácie na hraničných priechodoch nemôžeme garantovať obvyklé prepravné časy. Robíme maximum pre to, aby boli vaše zásielky doručené v najskorších možných termínoch.
  Situácia na hraničných priechodoch je aktuálne stabilizovaná.

 • Česko - Moravské obce v karanténe (PSČ: 783 81,783 91,784 01,783 21, 783 22, 783 31). Vstup je možný len doručujúcim vodičom s respirátormi najvyššej triedy, ktoré bohužiaľ na trhu vôbec nie sú. Iná možnosť pre doručenie nie je. Prosíme vás, aby ste neposielali zásielky smerujúce do tejto oblasti. Nebudú doručené a vrátime ich späť odosielateľovi.
 • Taliansko - Zásielky smerujúce do Talianska prijímame do prepravy len v prípade, že odosielateľ má istotu a overenú informáciu o tom, že príjemca zásielku prevezme. Upozorňujeme na dodatočné náklady spojené s vrátením zásielky odosielateľovi, tie sú naozaj veľmi vysoké. Do Talianska vypravujeme len nepravidelné linky, preto nie je možné spoliehať sa na obvyklé prepravné lehoty.
 • Francúzsko - Od dnešného dňa prijíma náš partner GEODIS nasledovné zásielky do Francúzska

- Všetky typy dodávok do supermarketov (obmedzenia: uistite sa, že druh tovaru je dobre doručiteľný a obchod súhlasí s jeho prijatím).
- Zásielky B2C (obmedzenia: iba palety, žiaden ťažký a objemný tovar, bez zaručenia obvyklých dodacích lehôt)
- Sú prijímané zásielky ADR (vrátane LQ).

Nasledovné zásielky nie sú prijímané až do ďalšieho upozornenia:

- Zásielky pre Francúzske ostrovy (Belle-ile, Ile de Groix, Île-D'houat, Hœdic, Ouessant), s výnimkou hygienického a potravinárskeho tovaru.
- Zásielky smerujúce do francúzskych departementov: 09, 20, 67, 68 a 90.
- Zásielky pre predajne DIY.
- Ťažký tovar (pohovky, záhradný nábytok, ...)

Upozorňujeme vás, aby ste neposielali exportné zásielky príjemcom, ktorí nemajú zabezpečený celodenný príjem zásielok resp. sú zatvorení. Naše pobočky a naši partneri nemajú dostatočné kapacity na uskladnenie takýchto zásielok a budú vrátené na náklady odosielateľa.

V prípade medzinárodných prepráv z /do krajín zasiahnutých koronavírusom, ktorých sa aktuálne týka zákaz vycestovania alebo v prípade tranzitu cez tieto krajiny, si vyhradzujeme právo navýšiť dohodnutú cenu prepravného o dodatočné náklady vzniknuté v súvislosti s opatreniami proti koronavírusu. Vyčíslenie prípadných  navýšených nákladov sa bude riadiť platnými medzinárodnými dohodami.

 • 27.3. Letecká a námorná preprava: Vzhľadom na nepredvídateľné okolnosti vývoja situácie  COVID-19 sa môže stať, že dopravcovia nebudú schopní doručovať zásielky na objednané letiská, prístavy a miesta určenia vrátane dodržania termínu doručenia alebo nebudú schopní uskutočniť prepravu vôbec, a to i bez predchádzajúceho ohlásenia. Z tohto dôvodu nemôžeme prijať akúkoľvek zodpovednosť a vyhradzujeme si právo na doúčtovanie nami nezavinených nákladov vzniknutých v súvislosti s touto situáciou. Ďakujeme za pochopenie.
 • 25.3. Dnešná situácia na európskych hraničných priechodoch je štandardná a čakacie doby zodpovedajú bežnej prevádzke. Výnimkou s dlhšou čakacou dobou je iba Slovensko-maďarská hranica.
  Výnimkou je Slovensko-maďarská hranica, kde je dlhšia čakacia doba.
   
  Taliansko - Zásielky smerujúce do Talianska prijímame do prepravy len v prípade, že odosielateľ má istotu a overenú informáciu o tom, že príjemca zásielku prevezme. Upozorňujeme na dodatočné náklady spojené s vrátením zásielky odosielateľovi, tie sú naozaj veľmi vysoké.
  Do Talianska vypravujeme len nepravidelné linky, preto nie je možné spoliehať sa na obvyklé prepravné lehoty.
 • 24.3. Uzavretie - Taliansko
  Talianska vláda rozhodla o dočasnom uzavretí firiem, ktorých prevádzka nie je "nevyhnutne nutná pre chod štátu".
  Náš partner v Taliansku funguje, ale vzhľadom k tomu, že do uzavretých firiem nie je možné doručovať zásielky, nemôže z kapacitných dôvodov ďalšie prijímať.
  Sme preto nútení pozastaviť naše linky do / z Talianska.
  Aktuálne teda nebudeme zvážať žiadne exportné zásielky smerujúce do Talianska a rovnako tak nie sme schopní zabezpečiť import zásielok z Talianska.
 • 24.3. Vývoj situácie v námorných prepravách spojenej s COVID-19 

Česko, Rakúsko, Nemecko – prevádzka na hranici je pomalá, ale funguje – predpokladáme zdržanie na hranici cca 2 hodiny
Poľsko, Maďarsko : najhoršia situácia je aktuálne na poľských a maďarských hraniciach – doba doručenia môže prekročiť 72 hodín

 • 19.3. Šírenie nákazy koronavírusom sa nezpomaľuje. Chceme v čo najväčšej možnej miere ochrániť odosielateľov aj príjemcov zásielok a v neposlednom rade aj našich vodičov.
  Preto sme pristúpili k nasledujúcemu opatreniu: Každý odosielateľ a príjemca (vrátane súkromných osôb) zásielky musí byť pri kontakte s našim vodičom vybavený ochranným rúškom alebo musí mať aspoň iným spôsobom (šatkou, šálom, inou textíliou) zakryté ústa a nos. Pokiaľ tomu tak nebude, vodič má právo zásielku neprevziať alebo neodovzdať. 
  Zároveň zavádzame nový status, ktorý v našich systémoch v takomto prípade vodič použije:
  Nedoručené – príjemca nemá ochranné pomôcky.
  Prosíme, informujte svojich zamestnancov v expedícii a súčasne dajte dostupným spôsobom správu o našom rozhodnutí príjemcom Vašich zásielok.
  Veríme, že tento krok prijmete pozitívne. 
 • 19.3. od dnešného dňa do budúceho utorka neprijíma v súvislosti s COVID-19 náš partner, sieť GEODIS žiadne B2C prepravy pre Francúzsko (toto opatrenie môže byť následne predĺžené).
  Prosíme,  aby ste tieto zásielky neexpedovali.
  O zmenách Vás budeme informovať.
 • 19.3. Vážení zákazníci, vezmite prosím na vedomie, že od pondelka 23.3.2020 príde k zmene pracovnej doby nášho Zákazníckeho centra.Počas celej doby trvania vyhlásených obmedzení spojených so zmiernením koronavírusovej nákazy, pracuje naše Zákaznícke centrum od 08:00 hod. do 16:30.hod.
 • 18.3. Slovensko-Maďarská hranica: Maďarská strana otvorila hraničný prechod Šahy- Parassapuszta,ktorý stiahne severno-južný tranzit.
  Predpokladáme, že kamióny z Pobaltia a Poľska, ktoré smerujú do Maďarska, Rumunska alebo Bulharska využijú tento prechod a dúfame, že sa tým uvoľní Bratislava a tým aj Česká D2.
  Bohužiaľ, doba do zlepšenia situácie sa nedá odhadnúť a budú to určite aj desiatky hodín. Je potrebné teda počítať ešte s dlhšími prepravnými lehotami než obvykle.
 • 17.3. S platnosťou od 18.3. rušíme službu “osobný odber” na našich pobočkách. Prosíme, nezadávajte pri objednaní prepravy túto službu. Zásielky so službou osobný odber budú vrátené odosielateľovi.
 • 17.3. Exportné linky: snažíme sa udržať v prevádzke naše štandardné exportné linky. Aktuálna situácia na prechodoch je vážna, dochádza k oneskoreniu doručenia.
 • 17.3. Doprava do moravských obcí v karanténe (PSČ: 783 81,783 91,784 01,783 21, 783 22, 783 31): do uzatvorenej oblasti je aktuálne možný vstup doručujúcim vodičom len s respirátormi najvyššej triedy, ktoré bohužiaľ na trhu vôbec nie sú. Iná možnosť pre doručenie nie je. Prosíme, neposielajte zásielky smerujúce do tejto oblasti. Nebudú doručené a vrátime ich späť odosielateľovi.

 

Vzhľadom k uzatvoreniu väčšiny obchodnej siete na Slovensku v súvislosti s koronavírusom Vás žiadame, aby ste pred expedíciou Vášho tovaru vždy preverili, či je príjemca schopný Vaše zásielky prevziať, tzn. príjem tovaru je zabezpečený. Prosíme Vás, aby ste neexpedovali a neodovzdávali nám do prepravy tovar pre uzatvorené prevádzky a obchody. Z kapacitných dôvodov nemôžeme takéto zásielky po celú dobu vládneho opatrenia skladovať v našej prevádzke a budú vrátené späť odosielateľovi.

V prípade, že prevádzka alebo obchod budú z dôvodov vládnych opatrení zatvorené len pre tých, ktorí chcú nakupovať ale prebratie tovaru v danej prevádzke bude možné, je potrebné pri objednaní doručenia uviesť do poznámky pre vodiča telefónne číslo na osobu, ktorá zabezpečí v takejto prevádzke prevzatie tovaru. Pokiaľ tam nebude v takomto prípade uvedený telefonický kontakt bude zásielka pri neúspešnom doručení vrátená späť odosielateľovi.

Zbytočné doručovanie do uzatvorenej prevádzky alebo obchodu a vracanie tovaru späť predstavuje pre nás i pre Vás zbytočné navýšenie nákladov.

Preto Vás prosíme, aby ste skutočne viac ako inokedy spolupracovali s príjemcami Vašich zásielok a prispôsobili expedíciu aktuálnej situácii.
Ďakujeme za dôveru a veríme, že spoločne predídeme zbytočným ekonomickým škodám.

Geis SK

Fotogaléria

Ďalšie správy

Všetky aktuality