Kuriozity v preprave 2 alebo prepraviť sa dá takmer čokoľvek

Pre špičkového prepravcu je samozrejmosťou komplexná ponuka služieb zákazníkom, občas ale prichádzajú aj veľmi neobvyklé požiadavky, ktoré si vyžadujú špeciálny postup.

Dopravcovia tak vďaka týmto špeciálnym zákazkám čelia nečakaným logistickým výzvam. Pre spoločnosť Geis je samozrejmosťou vychádzať v ústrety potrebám zákazníkov a zabezpečiť maximálnu ochranu ich tovaru.

Preprava ženského vajíčka na oplodnenie z USA do Prahy a späť

Přeprava oplodněného vajíčkaSpoločnosť Geis nemá núdzu o prepravu najrôznejších zaujímavostí a kuriozít. Jednou z jej nie úplne obvyklých služieb bola preprava ženského vajíčka. Pre klientku, ktorá nemohla prísť osobne do Prahy, cestovalo z USA do českej metropoly expresným letom jej zmrazené vajíčko. Po oplodnení VIP darcovskou spermiou bolo rovnakou cestou prevezené späť na kliniku v Denveri. Petr Vostárek, Air Freight Supervisor z Geis CZ Air+Sea, k tomu s úsmevom dodáva: „Preprava tam aj späť trvala celkom iba 3 dni. Zásielka dorazila v poriadku, ale či bola celá akcia úspešná aj po doručení, to, bohužiaľ, nevieme.“

 

Krištáľové poháre cestovali z Nového Boru na Miami

Ďalším počinom bola preprava krištáľových pohárov na kulturistickú súťaž v Miami na Floride. Firma z Nového Boru v Libereckom kraji bola v sklze s výrobou. Celá akcia bola teda expresná, pretože poháre museli byť doručené do 4 dní. Šesť nadmieru krehkých trofejí pre účastníkov súťaže v kulturistike dorazili na miesto bez poškodenia a včas.

Vzorky vody z Tanzánie povedali jasné nie výstavbe pivovaru

NemenovanáVzorky vody firma, ktorá pred niekoľkými desiatkami rokov postavila pivovar v Etiópii, inšpirovala vládu v Tanzánii. Tá ponúkla českej firme výstavbu výrobne piva na brehoch Viktóriinho jazera, druhého najväčšieho sladkovodného jazera na svete. Aby Česi mohli posúdiť, či je voda na využitie pri výrobe piva vyhovujúca, pomáhala logistická firma Geis dopraviť testovaciu sadu na zber vzoriek vody priamo z Viktóriinho jazera a miestnych studní. Následne Geis vzorky prepravil späť do ČR. Výsledok bol rezolútny, pivovar tam doteraz nestojí.

 

 

 

 

 

Fotogaléria

Ďalšie správy

Všetky aktuality