Vážení zákazníci, aktuálne informácie ku koronavírusu sledujte v sekcii Novinky. Prosíme Vás aby ste pred odovzdaním zásielky do prepravy vždy overili u príjemcu zásielky, či je jeho prevádzka otvorená a pripravená zásielku prevziať. Zásielky do uzatvorených prevádzok prosím neexpedujte. Ďakujeme.
Na webové stránky spoločnosti DPD SK s.r.o. môžete prejsť tu.

Vážení zákazníci,

v priebehu januára 2020 sa zmenili názvy spoločností Geis Parcel CZ s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. na DPD CZ s.r.o. a DPD SK s.r.o. Zmenil sa tiež názov firmy a logo na balíkovom štítku a odovzdávacom protokole.

Pre tlač štítkov cargo zásielok sa nič nemení, vaše zásielky naďalej doručuje spoločnosť Geis. Zmena sa týka len tlače štítkov pre parcel (balíkové) zásielky a je popísaná dole.

V prípade tlače z G-Clienta balíkové štítky do formátu PDF, nie je treba nič meniť, logo je už zmenené.

V prípade tlače z G-Clienta štítky na tlačiareň štítkov (napr. Zebra), si potrebujete zistiť aký typ tlače (ZPL alebo EPL) na tlačiarni používate. Zistíte to aj v menu G-Clienta „Nastavenie – Pobočky“, položka „Typ termotlače“.

Tlačiarne ZPL (napr. Zebra GK420d)

V prípade, že na tlač štítkov z G-Clienta používate tlačiareň typu ZPL, nie je treba nič meniť, logo je súčasťou dát poslaných z G-Clienta na ZPL tlačiareň.

Tlačiarne EPL (napr. Zebra LP2844)

Nové logo DPD je potrebné do tlačiarne nahrať podľa nižšie uvedeného postupu:

  1. Rozbaliť súbor DPD_logo_printer.zip
  2. Premenovať súbor storeit.ba na storeit.bat
  3. Ak máte tlačiareň pripojenú cez port LPT1, tak len spustiť súbor storeit.bat
  4. Ak je tlačiareň pripojená cez iný LPT port, tak treba najprv zmeniť názov portu v súbore storeit.bat a potom ho spustiť.
  5. V prípade, že máte tlačiareň pripojenú cez USB, je nutné tlačiareň namapovať na LPT port (viď. manuál str. 9)

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím